رازهای موفقیت افراد خوش بین را از دست ندهید!

خوش بین بودن یعنی 

۱. واقع بین بودن

۲. مشکلات را بزرگ نکردن

۳. ایمان داشتن به قدرت درونی خود

۴. آشتی کردن با حال خوب

۵. نیمه پر لیوان را دیدن

۶. از کاه کوه نساختن

۷. در عین ناامیدی امیدوار بودن

۸. فاصله گرفتن از اوج افسردگی در اوج ناراحتی

باورهای افراد خوش بین

۱‌. دیدن زیباییها، عشق به زندگی و تحلیل منطقی مشکلات

۲. کسب مهارت برای حل و فصل مسائل پیش امده

۳. تاباندن نور اعتماد به نفس به تاریک خانه ذهنمان برای عبور از دنیای شک و ابهام و حتی ترس و ایهام

این نگاه تحسین برانگیز و خارق العاده است. انرژی مثبتی است که ما صرف کشف فرصت های پیش رو می کنیم و استعدادهای درونی ما رو می شود.
این تصمیم گیری شجاعانه خود قدم موثری است در ساختن فردایی که هیچ نگاه منفی و اندیشه آزاردهنده‌ای در آن وجود نخواهد داشت.

نگرش آزار دهنده افراد بد بین

تحلیل انرژی مثبت درونی که با عملکرد ضعیف خود باعث پایین آمدن هر چه بیشتر اعتماد به نفس خویش می شوند و این یک زنگ خطر است برای این افراد که احتمالا به دلیل نداشتن مهارت در ایجاد ارتباط با دیگران عصبی شده و با عملکرد منفی و تصورات اشتباه که این مشکلات هرگز حل نمی شوند؛ به راحتی تسلیم شده و هیچ تلاشی برای تغییر اوضاع نمی کنند و این یعنی زندگی نکردن و لحظه ها را برای رسیدن به خط پایان شمردن.
یعنی نا امیدی مطلق که در دراز مدت افسردگی هم‌ به دنبال خواهد داشت.

خبر خوب

خوش بینی قابل یاد گیری است و ما از همان کودکی تحت تاثیر رفتارهای والدین خود در برخورد با مشکلات پیش امده ، می توانیم نگاه خوش بین و یا بدبین انها را برای الگو پذیری شکار کنیم و این یک اموزش غیر مستقیم توسط والدین است که روی رفتارهای کودکان در فرداهایی که پیش رو دارند، تاثیر مستقیم می گذارد.

با این تفاسیر پس می توان با تقویت خوش بینی در اندیشه و نگاهمان دنیا را جای بهتری برای زندگی کرد؛ فقط باید همت کرده و با اراده تغییر را در وجودمان نهادینه کنیم

با یک مشکل دنیا به آخر نمی رسد!

چه اشکالی دارد!

در یک زندگی آرام شاهد بروز مشکلات هم‌ باشیم وقتی ما به راحتی با یک رویکرد مثبت در زمان مناسب می توانیم آن را از سر راه خود برداریم.
از مشکلات نمی شود فرار کرد، فقط باید آنها را مدیریت کرد تا هر چه زودتر رفع شوند.
اگر در مواجهه با پدیده های طبیعی و عادی احساسات ما چنان درگیر می شود که به راحتی احساس ناامیدی کرده و فکر کنیم که دیگر موفق نمی شویم

باید بپذیریم که کمی از زاویه بدبینانه به ماجرا نگاه کرده ایم و لازم است در داوری خود تجدید نظر کنیم.

به طور مثال:

اگر به خاطر رانندگی با سرعت غیر مجاز و یا عبور از چراغ قرمز جریمه شده ایم، ربطی به خوشبختی و بدبختی ما ندارد. این اتفاق به خاطر یک رفتار نادرست پیش آمده و نباید با فرو رفتن در باتلاق اندیشه های منفی آن را به کل زندگی تعمیم داد.
فقط باید صبور باشیم و به راحتی با رعایت اصول رانندگی و کسب مهارت از بروز مشکلات مشابه جلوگیری کنیم.

گاهی وقت ها باید هنرمندانه به زیباییهای خورشید زندگیمان بیشتر توجه کرده و اجازه ندهیم افکار منفی و دلسرد کننده در لایه لایه ی اندیشه مان نفوذ کنند.

مهارت افراد خوش بین

یک مهارت ستودنی و ارزشمند!
افراد خوش بین می دانند که مشکلات و گرفتاری ها جزء لاینفک زندگی هستند اما با نگاه مثبت به دنیای پیرامون‌ خود و ایمان به توانایی های درونی شان می دانند که در اینده ای نزدیک اوضاع بهتر خواهد شد.
و همواره در تلاش هستند تا از مسیر نا امیدی دور شده و اتفاقات را از زاویه مثبت مورد بررسی قرار دهند و به دنبال راهکار مناسب برای غلبه بر مشکلات طبیعی و گاه غیر ارادی پیرامون خود هستند که از آنها گریزی نیست.
چیزی که هرگز به فکر شخص بد بین نمی رسد.
معمولا افراد خوش بین در لحظات حساس تصمیمات منطقی می گیرند. خودشان را دوست دارند و برای خودشان ارزش وجودی قائلند و به خاطر بروز مشکلات خودشان را سرزنش نمی کنند. مسبب بروز مشکلات پیش آمده را عوامل بیرونی می دانند و همواره در صدد پیدا کردن علت بروز مشکلات و پیدا کردن راه منطقی برای رفع آنها هستند.
بی جهت به خاطر هر مشکل ریز و درشتی جبهه نمی گیرند و بیرحمانه مقابل خودشان نمی ایستند و
در مواجهه با تنگناهای زندگی متوقف نمی شوند و همواره به اصل حرکت در مسیر زندگی و نواوری و پیشرفت پایبند هستند.
دلیل وقوع اتفاقات خوب را پایدار و درونی و فراگیر می دانند.

حرف آخر

پس پُر بیراه نیست اگر بگوئیم که
خوش بینی درست و منطقی می تواند موجب رشد و تعالی معنوی و امیدواری در فرد شود و او را از دنیای ناامیدی و افسردگی جدا کرده و نوری از جنس آگاهی و عشق به زندگی و آینده در اندیشه اش بتاباند.

ان شاءالله !

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *