کاش حرف زدن بلد نبودیم

ما ادم ها حرف های زیادی در دلمان داریم، هر وقت کسی را می بینیم دلمان می خواهد گوش هایش را حداقل برای ساعتی در اختیار ما بگذارد تا خالی شویم از انباشت های ذهنی، روحی و فکری.

خالی شویم از تمام آنچه که روی دلمان سنگینی می کند و با حرف زدن حال دلمان را خوب کنیم.

اما کاش نوشتن را هم بلد بودیم و روز مره گی ها، فکرهای آزاردهنده و اتفاقات و وقایع پیرامون خود و تجربه هایمان را می نوشتیم و از بار منفی تمام‌ احساساتی که ما را احاطه کرده اند، خلاص می شدیم؛ اما، انگار کار سختی است، بازی با کلمات و نوشتن کار هنرمندانه ای است که فوت و فن خودش را دارد.

گر چه من مطمئنم اگر کتاب بخوانیم و با کلمات مانوس شویم، با افزایش گنجینه لغات، نوشتن روز به روز برایمان اسان تر و شیرین تر میشود.

البته ما به انجام کارهای خارق العاده عادت کردیم و کم و بیش دوستشان داریم.

پول می دهیم و کتاب نویسندگان بزرگ را می خریم و با لذت روز نوشت ها، خاطرات، افکار و تجربه های تلخ و شیرین زندگی آنها را می خوانیم و سر شار از اشتیاق بارها و بارها این کار را تکرار می کنیم.

خب این چه کاری است؟
بهتر نیست در کنار مطالعه روی نوشتن هم تمرکز کنیم؟ بنویسیم و بنویسیم و به این امر عادت کرده و از آن لذت ببریم؟

البته امروزه به نوشتن کمی بیشتر بها می دهند و نوشتن درمانی شیوه ای است کاربردی برای خوب کردن حال بیماران روحی.

می نویسند تا به یک خودباوری برسند، چرا که نوشتن باور انسان را در مورد خودش تقویت کرده و باعث افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس افراد می شود.

دیدگاه‌ها

  1. yabanci

    I do agree with all the ideas you have presented in your post. They are very convincing and will definitely work. Still, the posts are very short for novices. Could you please extend them a bit from next time? Thanks for the post. Benetta Ignazio Walton

  2. bollywood

    Virtually all of the things you articulate is astonishingly legitimate and that makes me wonder why I had not looked at this with this light previously. This piece truly did turn the light on for me personally as far as this particular issue goes. Nevertheless there is just one factor I am not necessarily too comfortable with so whilst I make an effort to reconcile that with the central theme of your issue, let me see just what all the rest of your visitors have to say. Well done. Carlina Alasdair Keung

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *